Partneri

 • vesely_logo.png
 • swietelsky.jpg
 • logo_wolfcars.png
 • logo_robkerk.jpg
 • logo_mercury_broker.png
 • kosice_audit_b.jpg
 • ids_kosice.jpg
 • grantech_logo.png
 • erby.jpg
 • enpal_logo.png
 • CBelektro_a.jpg

 

 

 

Kalendár SZBe

pon uto str štv pia sob ned
3
4
5
6
Dátum : 2024-06-06
7
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
Dátum : 2024-06-22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2023

Už v sobotu, 4.3.2023, odštartuje nový ročník Extraligy. V porovnaní s predchádzajúcou sezónou nastalo niekoľko zmien. V ligových zápasoch uvidíme 6 družstiev.

Ligu nebude hrať tradičný účastník, Ilava, a po prvý krát si ju zahrá KBC Košice. Družstvá odohrajú základnú časť každý s každým v troch kolách. To záverečné ale už nebude play_off, ale prvý traja po 3.kole budú bojovať o titul znovu každý s každým a
družstvá na 4.-6.mieste budú hrať tým istým spôsobom o poradie. Body zo základnej časti sa zarátavajú.


Pri pohľade na súpisky družstiev vidíme, že nastal pohyb medzi jednotlivými družstvami. V družstve úradujúceho majstra,Lokomotívy Košice A, sa popri domácich Milanovi Dratvovi, Jarovi Vícenovi, Lacovi Tomčkovi, Katke Vargovej a Katke Kašelovej predstavia Milan Ludík (hosťovanie MI Trenčín), Simeon Suchý (hosťovanie Sliač), Andrej Antoška (hosťovanie Ilava) a Martina Repiská (hosťovanie Zvolen).

Béčko Lokomotívy posilní Andrej Suchý (hosťovanie Sliač) a pridá sa k domácej zostave Richard Šmatlák, Marián Lipták, Peter Kováč, Peter Huppert, Peter Radoczi, Sofia Slosiariková, Natália Tomčová,
Alexandra Pastulová, Michaela Telehaničová.

Nováčik KBC Košice si počkal, kým mu dorastie úspešná generácia mladých hráčov a prihlásil sa do Extraligy. V zostave nájdeme juniorských reprezentantov aj skúsených hráčov. V drese KBC môžu nastúpiť Matúš Poláček, Adam Pavlovič, Patrik András, Erik Hajdu, Dominik András, Róbert Sabovčík, Matej Poláček, Irenej Poláček, Katarína Csonková, Sofia Šillingová, Rebeka Malecká, Júlia Poláčková, Timea Spišáková.

Strieborný medailista z minulého ročníka, KPŠ Košice, má na súpiske už tradične Tadeáša Brázdu (Česká republika), novými posilami sú mladí zvolenčania Richard Pavlík a Lea Výbochová, z Lokomotívy hosťuje Viliam Turcsányi. Títo doplnili kmeňových hráčov a hráčky Tomáša Dratvu, Ľuboša Petrovského, Petru Dratvovú, Ivanu Kuchárovú a Angeliku Vargovú.

Na súpiske Spojov Bratislava sú hosťujúci Nikita Yeromenko (Ukrajina), Sviatoslav Oliynik (Ukrajina) a Filip Budzel (Česká republika), ženskú časť družstva tvoria Natália Slobodová, Johanka Ivanovičová, Alžbeta Peruňská a Lucia Vojteková. Medzi mužmi ďalej nájdeme Vladyslava Volnianskyi, Juraja Vachálka, Lukáša Kudláča, Timona Gundu, Alexa Petroviča, Gregora Ondrejčáka.

Družstvo BKR Púchov pisilnili Adam a Jakub Horákovci hosťujúci z Ilavy a ďalej uvidíme Sebastiána Kadleca, Martina Gabrhela, Mateja Pleváka, Lukáša Vojteka, Miloslava Čuntalu, Igora Racenbergera, Petra Sochu, Tomáša Lobotku, Jozefa Tanečku, Olíviu Kadlecovú, Leu Skorkovskú, Luciu Šebovú, Emmu Žiačikovú a Ninu Miladu Michalkovú.

Silu jednotlivých družstiev a ich možné ambície uvidíme v prvých súbojoch, ale vyzerá to na vyrovnaný ročník.

V prvom kole sa v Rozhanovciach stretnú Lokomotíva A (štartujúca pod reklamným názvom VAG Košice), Lokomotíva Košice B (Lokomotíva Košice) a KPŠ Košice, ktorý sa vrátil k reklamnému názvu AGB ekoservis Košice. Druhú trojicu pre prvé kolo tvoria Spoje Bratislava, BKR Púchov a KBC Košice.

Stretnutia sa hrajú na 8 zápasov v stretnutí v poradí: 1.DM, 2.DM, 3.DM, DŽ, 1.ŠM, 2.ŠM, ŠŽ, MIX. V každom stretnutí môžu nastúpiť maximálne štyria hosťujúci hráči a z nich maximálne dvaja, ktorý nie sú registrovaní v SZBe (cudzinci). V prípade rovnosti bodov družstiev na čele tabuľky extraligy rozhoduje o ich poradí skóre vzájomných zápasov a nie celkové skóre.
Z Extraligy nevypadáva žiadne družstvo. Právo postupu do Extraligy získavajú víťazi II. ligy SR Východ a Západ. V prípade, že víťaz niektorej II.ligy nemá záujem o štart extralige, postupuje do extraligy ďalšie družstvo z príslušnej oblasti s výnimkou posledného družstva v tabuľke II.ligy.

 

Program 1. kola:

Púchov:

Spoje Bratislava - BKR Púchov

Spoje Bratislava - KBC Košice

BKR Púchov - KBC Košice

 

Rozhanovce:

VAG Košice - Lokomotíva Košice

VAG Košice - AGB ekoservis Košice

Lokomotíva Košice - AGB ekoservis Košice