31

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2023

Historické striebro pre KPŠ Košice

Finálové kolo Extraligy, 3.-4.decembra v Banskej Bystrici, prinieslo do tábora KPŠ Košice striebornú radosť.

Po sérii štvrtých miest to tentokrát vyšlo. Vďaka výkonom počas sezóny sme obsadili v priebežnej tabuľke druhé miesto, ktoré nás posunulo priamo do semifinále play-off. Tu sme sa stretli s našim tradičným súperom, Lokomotívou Košice. Všetci sme mali ešte v pamäti minuloročný súboj, v ktorom o postupe Lokomotívy do finále rozhodol až "zlatý zápas". Aj tentokrát to bol vyrovnaný boj.

Po dvojhrách bol stav nerozhodný 2:2. Tadeáš Brázda zdolal Petra Kováča 21:8,21:14. V súboji dvojok sa presadil Simeon Suchý víťazstvom nad Petrom Radoczim 21:11,21:12. Ľuboš Petrovský podľahol Marianovi Liptákovi 17:21,18:21. V ženskej dvojhre po vynikajúcom prvom sete Ivana Kuchárová už v druhom nestačila na Sofiu Slosiarikovú a prehrala 19:21,5:21.

Základ pre postup sme urobili v súbojoch mužských štvorhier. V prvej pár Simeon Suchý/Ľuboš Petrovský zdolal dvojicu Richard Šmatlák/Viliam Turcsányi 23:21,21:16. V dramatickom a vyrovnanom súboji následne Tomáš Dratva s Petrom Huppertom zdolali pár Marian Lipták/Adam Bibik 21:19,17:21,21:19. V ženskej štvorhre Ivana Kuchárová a Angelika Vargová nestačili na Michaeli Telehaničovú a Sofiu Slosiarikovú, 10:21, 133:21.

Mix nám mohol priniesť istotu postupu. Pár Tadeáš Brázda/Angelika Vargová v prvom sete pretlačili Adama Bibika a Michaelu Telehaničovú pomerom 23:21. V druhom zlepšenou hrou Angeliky už nedovolili súperovi súboj zdramatizovať, set skonšil pomerom 21:13. A postup a istota striebra bola na svete.

V nedeľnom finále sme sa stretli s top favoritom, AGB Ekoservis Košice. Najlepší bol hneď prvý zápas, v ktorom Tadeáš Brázda potrápil Milana Ludíka, výsledok 22:20,16:21,10:21. V druhej štvorhre nastúpil Simeon Suchý proti Milanovi Dratvovi. Bola to jednoznačná záležitosť súpera po výsledku  9:21,14:21. AGB pokračovalo jednoznačne za víťazstvom treťou dvojhrou. Jaro Vícen porazil Ľuboša Petrovského 9:21,15:21. Ivana si zahrala s Martinou Repiskou. Martina potvrdila svoje postavenie a po setoch 12:21,9:21 súper navýšil náskok. Mužská štvorhra priniesla rozhodujúci bod pre staronového majstra. Tadeáčš Brázda a Simeon Suchý nestačili na rozbehnutých Ludíka s Vícenom a po výsledku 11:21,5:21 mohol titul oslavovať AGB Ekoservis.

Gratulácia a poďakovanie patrí hráčom a hráčkam : Tadeáš Brázda, Tomáš Dratva, Ľuboš Petrovský, Peter Huppert, Angelika Vargová, Ivana Kuchárová, Petra Dratvová.