Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • ids_kosice.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

Kalendár SZBe

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2022

Pred ligou

Počas víkendu, 5.-6.marca, sa odohrá finálové kolo Extraligy. Táto edícia najvyššej súťaže sa hrá už tri roky. Prvé kolo sa odohralo v roku 2020, druhé v roku 2021 a teraz sa táto nekonečná sága konečne dohrá.

Zostavy jednotlivých družstiev a aktuálna forma sa ukáže až na kurtoch v Trenčíne. V sobotu sa odohrajú štvrťfinálové zápasy Lokomotíva Košice - BKR Púchov a Sokol Ilava - Spoje Bratislava. Následne aj zápas o konečné piate miesto medzi porazenými štvrťfinalistami. V nedeľu sa odohrajú semifinálové zápasy a následne zápasy o tretie miesto a o majstrovský titul. V semifinále už čakajú na svojich súperov AGB ekoservis Košice a Merkury Broker Košice.


Ako sme už spomínali, predpovedať je ťažké. Veľmi bude záležať v akej zostave družstvá nastúpia. Niektorí hráči a hráčky pred ligou absolvujú súboje na Slovak Open.

Favoritom je AGB ekoservis Košice. Ak nastúpi v kompletnom zložení, v zápasoch uvidíme Belgičana Maxima Moreelsa, českého reprezentanta Milana Ludíka, majstra Slovenska Milana Dratvu, olympioničku Martinu Repiskú, majsterku Slovenska Katarínu Vargovú. To je papierovo najsilnejšia zostava.

Prekvapením je semifinálové umiestnenie Markury broker Košice. Prvé kolo odohrala v jeho drese Kate Foo Kune z Maurícia, druhé už ale odohrať nemohla kvôli zákazu štartov. V druhom kole sa ale vo veľmi dobrom svetle ukázal český legionár,Tadeáš Brázda. Uvidíme kam to toto družstvo dotiahne.

Vysoké ambície má Sokol Ilava. Andrej Antoška, bratia Horákovci, Lea Výbochová sú nastupujúca generácia, hladná po úspechu.

Spoje Bratislava je mix skúsenosti a mladosti. Marián Šulko, Juraj Vachálek ale aj Alžbeta Peruňská, Vanda Popluhárová už odohrali množstvo ťažkých zápasov. Mladosť reprezentujú Johanka Ivanovičová a Timon Gunda.

Lokomotíva Košice, vedená Matejom Poláčekom, je plná odchovancov. Slovenský reprezentati a reprezentatky Marián Lipták, Peter Radoczi, Michaela Telehaničová, Sofia Slosiariková ( Natáliu Tomčovú  pravdepodobne kvôli zraneniu ligu vynechá ) dáva predpoklady ma medailové umiestnenie.

V drese Púchova sa predstavia juniorskí reprezentanti, súrodenci Kadlecovci, Jana Čižnárová, Poliak Matěj Rzeplinski a matadori Tomáš Lobotka a Michal Matejka.

Všetko je teda otvorené, súťaže družstiev majú svoj osobitý náboj a my sa máme teda na čo v Trenčíne tešiť.