31

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2023

Toto je čaro týmových súťaží

pri predpokladanom potvrdení postavenia AGB ekoservis na hornom konci pomyselného rebríčka a Oliver-a na druhom, zápletkou extraligového kola v Košiciach mohol byť vzájomný súboj družstiev Merkury Broker a Lokomotívy.

A dramatické divadlo to naozaj bolo. Šesť z ôsmych zápasov bolo trojsetových, s obratmi skóre v samom závere setov.
V prvých dvoch dvojhrách mužov svoje zápasy dotiahli do víťazného konca "lokisti" Matej Poláček v súboji s Tomášom Dratvom po výsledku 22:24 24:22 21:19 a Peter Kováč proti Ľubošovi Petrovskému 23:21 15:21 22:20.
Nádej pre Merkury Broker oživil v tretej dvojhre Simeon Suchý, ktorý otočil posledný set vo svoj prospech v zápase s Richardom Šmatlákom 18:21 21:15 21:17. Po víťazstve Kate Foo Kune nad Natáliou Tomčovou to bolo po dvojhrách 2:2. Víťazstvo páru Kováč/Šmatlák nad dvojicou Suchý/Huppert, opäť v dramatickom zápase, 21:15 12:21 21:19 naklonilo misku váh na stranu Lokomotívy. V druhej štvorhre ale Tomáš Dratva s Ľubošom Petrovským vrátili svojim súperom prehru v dvojhrách a otočili posledný set proti páru Poláček/Turcsányi 16:21 21:18 22:20.
Ženskú štvorhra patrila Lokomotíve, keď po tuhom boji vyhrali Slosiariková s Tomčovou 21:17 17:21 21:16 nad dvojicou Angelika Vargová/Zina Hlavačková. Mix proti páru Turcsányi/Tomčová ale s prehľadom zvládli Peter Radóczi s Kate a tak sa v stretnutí nakoniec zrodila remíza.