Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

Kalendár SZBe

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2020

Presne o mesiac by mala, ak to situácia dovolí, odštartovať bedmintonová Extraliga. Protiepidemiologické opatrenia ju skresali na dvojkolovú súťaž, kedy sa družstvá stretnú systémom každý s každým.

V prvom kole sa v Košiciach stretnú štyri košické týmy, AGB Ekoservis Košice, Lokomotíva Košice, Merkury Broker Košice a Oliver Košice. V Bratislave si dajú zraz Sokol Ilava, BKR Púchov a domáce Spoje Bratislava. V druhom kole,19.-20.12.2020 v Trenčíne, sa odohrajú zvyšné zápasy medzi družstvami z druhých skupín, ktoré rozhodnú o Majstrovi SR. Muselo sa upustiť od vyraďovacích bojov z predchádzajúcich rokov, ktoré mali určite svoj náboj.

S akými ambíciami vstupujú do súťaže košické družstvá?

"A-čko" Lokomotívy bude štartovať s reklamným názvom AGB Ekoservis Košice. Pre toto družstvo nemôže byť cieľom nič iné ako titul. Bol by to deviaty v neprerušenom slede. Ak sa nič nezmení, v jeho drese by sa mali objaviť Dán Hansen Søren Toft, Milan Dratva, český reprezentant Milan Ludík, Jarolím Vícen, Bohumil Kašela, Katarína Vargová, Katarína Šariščanová, Mia Tarcalová.

"B-čko" bude vystupovať ako Lokomotíva Košice. Cieľom bude umiestnenie do štvrtého miesta, medaila by potešila. Na súpiske budú pod vedením skúseného Mateja Poláčka mladí domáci hráči Marián Lipták, Viliam Turcsányi,Peter Kováč, Samuel Ivanka, Richard Šmatlák, Natália Tomčová, Sofia Slosiariková, Michaela Telehaničová.

Aj prvý tým KPŠ Košice, štartujúci pod názvom Merkury Broker, má v novej sezóne za cieľ umiestnenie do štvrtého miesta. Hrajúci vedúci družstva Ľuboš Petrovský bude mať k dispozícii Tomáša Dratvu, Petra Radócziho, Simeona Suchého, Jána Fiľa, reprezentantku Maurícia Kate Foo Kune, Angeliku Vargovú, Ivanu Kuchárovú.

Druhé družstvo KPŠ Košice bude štartovať pod názvom Oliver Košice. Snahou bude umiestniť sa do šiesteho miesta. V jeho drese by sa mohli objaviť Jakub Filčák, Patrik Hamar, Peter Huppert, Daniel Dzurňák, Daniel Ivanko, Matej Mikluš, Zina Hlavačková, Júlia Chmurovičová, Petra Korpová, Zdenka Slatinská. Pôvodne avizovaný Ind Thapaliyal Anant uprednostnil rakúsku ligu.

Dúfajme teda, že súťaže sa budú môcť odohrať a uvidíme výborný bedminton.